EKC Basiscursus

In samenwerking met het NHG en de LHV organiseert DOKh de EKC basiscursus.

De volledige cursus bestaat uit 2 dagen waarin met afwisselende en inspirerende werkvormen diverse aspecten van de functie als EKC de revue passeren.

Aanmelden Bekijk de abonnementen

“Mijn rol als EKC’er en de daarbij behorende functie is een stuk duidelijker geworden, ik heb handvatten om mee aan de gang te gaan voor in de praktijk.”

Reactie van een eerdere deelnemer - 21 maart 2025

Meer weten?

Bij vragen kun je contact met mij opnemen.

Contactpersoon

Anouk Vroegop
072 - 527 91 00
avroegop@dokh.nl


  • EKC basis dag 1 (09.00 - 17.00)

    EKC basis dag 2 (09.00 - 17.00)
  • Huisarts
  • Alkmaar of omgeving
  • Korting met nascholingsabonnement €-220
    Cursusprijs €880
  • Anouk Vroegop
  • Accreditatie: 13 uur

Wat ga ik leren?

De volledige cursus bestaat uit 2 dagen waarin met afwisselende en inspirerende werkvormen diverse aspecten van de functie als EKC de revue passeren. Allereerst wordt ingegaan op de inventarisatie de wensen en behoeften van uw Toetsgroepleden. Vervolgens krijgt u uitleg over de taken en verantwoordelijkheden van een EKC. U wordt hierbij op de hoogte gebracht van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van onderwijs en kwaliteitsbeleid; u maakt kennis met verschillende onderwijsvormen en gaat er direct praktisch mee aan de slag. Het motiveren van uw eigen groep komt vervolgens aan bod en u werkt aan een verbeteringsplan voor uw eigen praktijk. Na afloop gaat u naar huis met veel nieuwe ideeën over nascholing in uw Toetsgroep.

Een Erkend Kwaliteits Consulent heeft de volgende taken:

  • Het coördineren van nascholing binnen Hagro toetsgroep of ander samenwerkingsverband
  • Het coördineren van FTO-bijeenkomsten
  • Het coördineren en bewaken van de implementatie van afspraken binnen de groep en de evaluatie van de resultaten
  • Intermediair zijn tussen huisartsengroep en WDH (dat wil zeggen: de wensen van de groep m.b.t. deskundigheidsbevordering kenbaar maken bij de WDH en de plannen van de WDH kenbaar maken in de groep).
  • U ziet toe op de kwaliteit van nascholing in huisartsgroepen en vormt hiermee een soort garantie, waardoor de bijeenkomst q.q. geaccrediteerd is.

Programma

  • Mijn rol als EKC
  • Hoe kies ik mijn onderwerpen?
  • Inzicht in nieuwe onderwijsvormen en -methoden
  • Hoe motiveer ik mijn groep?
  • Hoe implementeer ik wat ik geleerd heb?
  • Ik wil EKC worden voor mijn Toetsgroep
  • Ik wil meer uit mijn Toetsgroepnascholing halen
  • Ik wil mijn Toetsgroep inspireren

Accreditatie

13 punten

De deelname aan de cursus geeft recht op inschrijving in het register ‘Erkend Kwaliteits Consulent’ van het CHBB als huisarts met een bijzondere bekwaamheid.

Annuleringsvoorwaarden

De annuleringstermijn van deze scholing wijkt af van onze gebruikelijke voorwaarden. Je kunt tot 4 weken voor de scholingsdatum kosteloos annuleren. Verder verwijzen we je graag naar onze algemene voorwaarden.

Niet wat je zocht?

Volg je toch liever een andere nascholing? Bekijk dan hier het totaaloverzicht.

Inschrijven

Bij je eerste inschrijving voor een nascholing, wordt je ook ingeschreven voor onze nieuwsbrief. Deze ongeveer 2-wekelijkse nieuwsbrief bevat voor jouw beroepsgroep interessante informatie en geaccrediteerde nascholingen. Zo blijft je vakkennis up to date! Wil je deze nieuwsbrief niet ontvangen? Klik dan hier.

Inschrijven voor deze cursus

Nascholingsabonnement

Schrijf je in voor ons nascholingsabonnement en profiteer van korting en andere aantrekkelijke voordelen!

Bekijk de abonnementen